Forum shoqeror


    Fundi i nje gjakmarrjeje (1983)

    Share

    web-shqip
    Admin

    Numri i postimeve : 1573
    Join date : 17/08/2009
    Age : 48
    Location : Greqi

    Fundi i nje gjakmarrjeje (1983)

    Mesazh  web-shqip prej Thu Apr 01, 2010 11:27 am    Rregjizor:Rikard Ljarja
    Skenari:Agim Gjakova
    Muzika: Zef Coba    Lozin Aktoret:
    Reshat Arbana
    Gjon Karma
    Ilia Shyti
    Bruno Shllaku
    Ndrek Shkjezi
    Fatbardh Smaja
    Ndrek Luca
    Nefail Piraniqi
    Sokol Progri
    Elez Kadria
    Llesh Nikolla
    Muhamet Sherri
    Jul Neshati
    Frederik Ndoci
    Lec Bushati
    Vladimir Muzha........Tekniku
    Bilbil Kasemi

    Permbajtja:
    Subjekti trajton realitetin gjate regjimit zogist duke fajesuar pergjegjesit per percarjen e popullit dhe nxitjen e hakmarrjes midis tyre. Dy te rinj, Mazi dhe Dushi, rrjedhin nga dy familje malesore qe jane ne gjak me njera tjetren prej shume kohesh. Njera familje jeton ne malesite e thella dhe tjetra ne qytet.

      Ora është Fri Jan 20, 2017 6:51 am