Forum shoqeror


    Trishtimi i zonjes Shnajder (2008)

    Share
    avatar
    web-shqip
    Admin

    Numri i postimeve : 1573
    Join date : 17/08/2009
    Age : 48
    Location : Greqi

    Trishtimi i zonjes Shnajder (2008)

    Mesazh  web-shqip prej Sun Aug 30, 2009 1:54 am

    [flash=200,200]http://www.albania-fun.com/Filma Shqiptar/Trishtimi i zonjes Shnajder (2008).flv[/flash]    Regjisor : Eno Milkani, Piro Milkani

    Shkrimtar : Piro Milkani (historia), Radek Sofr

    Data e premieres : 14 Mars 2008 (Shqiperia)

    Lloji: Drama | Romance

    Permbajtja:

    Trishtimi i zonjes Shnajder eshte nje film shqiptar i xhiruar ne vitin 2005 ne Ceki, por i shfaqur ne 2008. eshte nje histori e cila do te priste ne sirtar per shume vjet. Ishte historia e nje te riu, i cili u dashurua ne ceki, por qe prishja e bllokut komunist ne ate kohe e detyroi qe te largohej nga dashuria e tij. Ai ishte pjese e atij kontingjenti me te rinj qe mbartnin te njejten histori mbi supe. Megjithate Pirro Milkani pati mundesine qe te rikthehet dhe te hedhe ne celuloid ate pjese jete, te cilen ai e braktisi pa deshiren e tij. Filmi "Trishtimi i Zonjes Shnajder" eshte i ndertuar mbi elemente autobiografike dhe ne kete realizim, ai po kryen nje udhetim ne te shkuaren e tij dhe po sjell para shikuesve, jo vetem historine e tij personale, por edhe ate te shume bashkemoshatareve te tij shqiptare.

    Lozin Aktoret

    Anna Geislerová ... Mrs. Snajderová
    Nik Xhelilaj ... Lekë Seriani
    Barbora Stepánová ... Innkeeper
    Tomás Töpfer ... Director Piskácek
    Kamil Kollarik ... Artur Zach
    Michele Placido ... Count Sternberk
    Paolo Buglioni ... Mr. Snajder
    Arta Dobroshi ... Ema
    Hanc
    Niko Kanxheri
    Pavlina Karpeles
    Alena Kubalkova
    Michaela Kundelová
    Monika Kvasnicková
    Violeta Manushi
    Petra Novotná
    Bohumil Starý
    Otta Tesar


      Ora është Thu Jun 29, 2017 9:49 am