Forum shoqeror

  Pjata prej druri

  Share

  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve: 1515
  Join date: 17/08/2009
  Age: 46
  Location: Greqi

  Pjata prej druri

  Mesazh  web-shqip prej Tue Dec 01, 2009 9:25 am

  Drame e amerikanit Edmond Morris, realizuar në Teatrin Kombetar nga regjisori Gezim Kame, skenografi Agim Zajmi dhe interpretuar nga aktoret: Sulejman Pitarka, Bujar Asqeriu, Reshat Arbana, Rajmonda Bulku, Luftar Pajo, Agim Qirjako etj. Ne qender të kesaj pjese, figura e nje plaku, te cilin duan ta heqin qafe e ta degdisin ne nje azil pleqerie bijte e vet dhe nje nuse e re, fati i se ciles behet edhe me i dhimbshem se nga fati i ketij njeriu, dikur te lumtur, qe po pi tani kupen e hidhur te helmit te pleqerise,- burim i nje drame sociale, paksa i kapercyer per atdheun e dramaturgut Morris, por i pranishem, i prekshem e trondites, për vatrat tona te mbushura me drama të tilla, gati të perngjashme..  SHIKIM TE KENDSHEM

   Ora është Wed Apr 01, 2015 8:23 am