Forum shoqeror


    Ne fillim te veres (1975)

    Share
    avatar
    web-shqip
    Admin

    Numri i postimeve : 1575
    Join date : 17/08/2009
    Age : 49
    Location : Greqi

    Ne fillim te veres (1975)

    Mesazh  web-shqip prej Tue Jul 16, 2013 1:24 pm    Regjia : Gëzim Erebara
    Skenari : Peçi Dado
    Muzika : Kujtim Laro

    Lozin Aktoret:
    Aleksandër Prosi ... Jaho Labi (as Sandër Prosi)
    Astrit Çerma ... Shpëtimi
    Demir Hyskja ... Mali
    Agim Shuke ... Sandri
    Gulielm Radoja ... Tenente Gurabardhi
    Ndrek Luca ... gjeneral Piçioni
    Sheri Mita ... major Bertini
    Minella Borova ... Fumagali
    Miriana Deti ... Françeska
    Albert Verria ... Kaporal Pelegrini
    Bujar Lako ... Misto
    Tinka Kurti ... Nëna E Verës
    Andon Qesari ... Oficer I SIMIT
    Besa Imami ... Nëna
    Lazër Filipi ... Pronari i letrës    Permbajtja:
    Viti ‘42. Ne nje qytet bregdetar, behen planet dhe penetrimet e illegaleve per te hedhur ne ere nje depo ushtarake me municione. Fshatari Jaho Labi, qe hyn ne pune si hamall dhe vajza e Riza Korres, Vera, te cilen i ati kerkon ta mbaje te mbyllur, lidhen me njerezit e levizjes komuniste, ndersa toger Gurabardhi qe ka punuar prane Italianeve e ndihmon te gjithe grupin te arrije qellimin.

      Ora është Sat Dec 16, 2017 3:24 pm