Forum shoqeror


  Parullat - Slogans (2001)

  Share
  avatar
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1576
  Join date : 17/08/2009
  Age : 49
  Location : Greqi

  Parullat - Slogans (2001)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jul 07, 2013 1:02 pm



  Rregjizor:Gjergj Xhuvani
  Skenarist:Ylljet Alicka, Yves Hanchar

  Lozin Aktoret:
  Marko Bitraku ... Gjin
  Mirjana Dedi ... Mira
  Artur Gorishti ... Andre
  Birçe Hasko ... Sabaf
  Niko Kanxheri ... Selman
  Fadil Kujovska ... Pashk
  Rita Ladi ... Lumja
  Robert Ndrenika ... Llesh
  Agim Qirjaqi ... Directeur de l'ecole
  Luiza Xhuvani ... Diana
  Festim Çela ... Festim



  Permbajtja:
  Ngjarjet zhvillohen ne vitet e diktaures komuniste, ne nje shkolle fshati. Te gjithe ishin te detyruar tu bindeshin urdherave qe vinin nga lart. Mesues Andrea ka nje lidhje dashurore me mesuese Dianen. Nxenesit dhe mesuesit ishin te detyruar te shkruanin me gure parrulla neper kodra duke i thurur lavde regjimit ne fuqi. Andrean, qe kundershton urdherat, e transferojne dhe me pas e arrestojne

   Ora është Wed Feb 21, 2018 12:03 pm