Forum shoqeror


  Lume Drite ( 1975 )

  Share
  avatar
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1580
  Join date : 17/08/2009
  Age : 49
  Location : Greqi

  Lume Drite ( 1975 )

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 19, 2013 8:06 am

  Rregjizor:
  Ismail Zhabjaku

  Skenari:
  Agim Cerga

  Lozin Aktoret:

  Ilir Celia ... Adushi
  Ymer Bala ... mesues Bardhi
  Zana Dema ... Mesuesja
  Zef Nikolla ... Drejtori
  Zhani Zicishti ... Mesuesi i historise
  Tinka Kurti ... Halla
  Tonin Ujka ... Mesues

  Permbajtja:
  Bardhi punon si mesues ne nje fshat malor. Midis nxenesve eshte bere problem Adushi, qe ka braktisur shkollen. Por Bardhi i qendron prane dhe perpiqet te kuptoje shqetesimet e verteta te tij. Bardhi i kthen Adushit dashurine per shkollen.

   Ora është Sun Jul 15, 2018 3:20 pm