Forum shoqeror


  Mengjese Lufte (1971)

  Share
  avatar
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1580
  Join date : 17/08/2009
  Age : 49
  Location : Greqi

  Mengjese Lufte (1971)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jun 15, 2013 7:06 am  Regjia: Kristaq Dhamo
  Skenari: Dhimiter Xhuvani
  Operator: Faruk Basha
  Muzika: Robert Radoja

  Lozin Aktoret:

  Rauf Pojani (Guri)
  Fatmir Dika (Piroja)
  Edmond Papa (Miloja)
  Franc Gushi (Goni)
  Sander Prosi (peshkatari)
  Pandi Raidhi (teneqexhiu)
  Demir Hyskja (ilegali)etj..  Permbajtja:
  Lufta e Dyte Boterore. Disa femije te nje qyteti te vogel, Guri, Piro, Milo dhe Tomi perfshihen spontanisht ne nje aksion kunder dy gjermaneve qe po lahen ne liqen. Shqetesimi i femijeve kundrejt pushtuesve, terheq vemendjen e te rriturve.

   Ora është Sun Jul 15, 2018 3:15 pm