Forum shoqeror


  Nxenesit e klases sime ( 1984 )

  Share
  avatar
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1580
  Join date : 17/08/2009
  Age : 49
  Location : Greqi

  Nxenesit e klases sime ( 1984 )

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jun 15, 2013 5:56 am  Regjia: 
  Saimir Kumbaro

  Skenari:
  Kico Blushi

  Muzika: 
  Robert Radoja

  Lozin aktoret:
  Ermira Gjata ... Mesuese Nora
  Mirush Kabashi ... Mesues Nardi
  Robert Ndrenika ... Kristofori
  Sulejman Pitarka ... Celo Kasapi
  Artur Gorishti ... Gezimi, sekretari i rinise
  Darling Mamaqi ... Eduardi, djali i Kristoforit
  Pranvera Veizi ... Liliana
  Krenar Arifi
  Antoneta Papapavli ... Vangjelia, bashkeshortja e Kristoforit
  Mimika Luca ... Drejtoresha e shkolles
  Drita Haxhiraj
  Gezim Kame ... Bujari
  Petrika Riza
  Marika Kallamata ... nena e Nores
  Harilla Vjero

  Pershkrimi:
  Mesuese Nora transferohet ne gjimnasin e nje qyteti bregdetar. Edi, nje nxenes, kerkon note te larte dhe te pamerituar ne matematike dhe e ben kete hapur. Edi eshte djali i nje funksionari te komitetit ekzekutiv. Mesuesja shqetesohet, nuk bie ne kompromis me nxenesin dhe as me prinderit e tij.
   Ora është Sun Jul 15, 2018 3:19 pm